Nederlands MediaNetwerk

Ontmoetingsplaats voor communicatieprofessionals

Ik werk al 16 jaar in de journalistiek. Als freelancer heb ik voor heel veel verschillende kranten en tijdschriften geschreven en ik streefde altijd naar zo veel mogelijk objectiviteit. Tot ik reseach ging doen voor het boek 'Man is stoer, vrouw is hoer. 12 jaar getrouwd met een loverboy.'  Mijn research leverde heel veel schokkende feiten op. Ik kon haast niet geloven dat Nederland zo'n spil was in de internationale mensenhandel en dat zo veel prostituees in de rosse buurten geen cent verdienen. Gaandeweg verloor ik mijn objectiviteit. Ik hoop dat het boek veel commotie veroorzaakt en dat de politiek onder druk van de publieke opinie de straffen voor pooiers en loverboys verhoogt. Klinkt niet als onpartijdige journalistiek, maar ik vind dat een journalist af en toe zijn onpartijdigheid mag verliezen omwille van een hoger doel. Is dat zo?

 

www.mariagenova.nl
www.strafloverboys.hyves.nl

Bijlagen:

Hierop reageren

Berichten in deze discussie

Volgens mij is er zelden een journalist geweest die objectief verslag deed. Haje Thomas vond ik wel goed in de buurt komen, maar de zogenaamde objectiviteit van de media is altijd overschat geweest. Ga maar een willekeurig krantenartikel kritisch ontleden en je stuit op partijdige verslaggeving. Dat kan ook bijna niet anders; daar zijn we mensen voor.
Tegenwoordig is, volgens mijn bescheiden mening, het publiek een stuk mondiger en kritischer geworden, en kan heel goed een eigen mening vormen op basis van de informatie die wordt gegeven. De macht van de media is daarmee afgenomen, maar niet de macht om onderwerpen op de publieke agenda te zetten.
Ik ben het overigens persoonlijk volledig met je stelling eens: loverboys moeten zwaardere straffen krijgen! Succes met je boek!!

Hierop reageren

Een journalist is ook een mens, toch? En dit lijkt me wel erg heftig. Omdat daar zoveel menselijk leed mee gemoeid gaat! Wat een geestelijk armoe heerst er toch, ook in ons landje. Succes met je boek.

Hierop reageren

Bedankt voor jullie reacties! De komende tijd probeer ik allerlei media te bereiken om aandacht voor het onderwerp te vragen.

Groetjes,

Maria

Hierop reageren

Hi Maria,
Ik begrijp niet goed wat je bedoelt met je objectiviteit verliezen? Het is toch gewoon de taak van een journalist om misstanden aan het licht te brengen door feiten te verzamelen?
Ben wel benieuwd naar je boek!
succes
Marilou den Outer

Hierop reageren

In het begin wilde ik het verhaal van Anna uit het boek 'Man is stoer, vrouw is hoer' zo objectief mogelijk vertellen, maar dat bleek onhaalbaar. Ik liet me door haar aangrijpende verhaal meeslepen. Gelukkig werd haar ex schuldig bevonden en veroordeeld (in die zin werd het verhaal bevestigd door iemand die onafhankelijk is).
'Man is stoer, vrouw is hoer' is inmiddels een groot succes: meer dan zesduizend exemplaren verkocht in een paar maanden tijd.

Hierop reageren

Hierop reageren

RSS

Nieuwsbrief

Naam:
Email addres:

Meld je aan voor de nieuwsbrief! Iedere vrijdag ochtend het nieuwste media nieuws, de scherpste communicatie colums en de beste vacatures in jouw inbox. Bestaande en nieuwe leden krijgen de nieuwsbrief automatisch toegestuurd (opt-out). .

Klik hier voor de meest recente nieuwsbrief


Stuur ons uw persberichten!

Het Nederlands MediaNetwerk ontvangt graag uw - voor media- en communicatie professionals relevante - persberichten! Stuur ze naar

info@nederlandsmedianieuws.nl

Afzenders van persberichten ontvangen automatisch het wekelijkse online magazine Nederlands MediaNieuws

Columns

Hieronder staat een overzicht van de meest recente columns. Klik hier voor het complete columnisten overzicht.

Ton Verlind: Klant wordt nog verder de digitale wereld ingetrokken

Jan Dijkgraaf: De hedendaagse zzp’er in de journalistiek is een eersteklas narcist

Henk Blanken: De boze burger en de logica van Maarten van Rossem

Ruud de Langen: MWG Congres - De toekomst van televisie

Herbert van Hoogdalem: Extreem geweldig - Red Bull

Bas Vlugt: Het fatsoen van Jan Mulder

Badge

Bezig met laden...

© 2010   Gemaakt door Bas Vlugt   Powered by .

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden