Nederlands MediaNetwerk

Bas Vlugt

Bas Vlugt: Het Jaar van het Social Network

Niet eens zo heel lang geleden begon je een eindejaarscolumn met zoiets als: "Voor sukkels zoals u en ik, die op 30 december niet met hun kont in de Oostenrijkse sneeuw zitten maar gewoon aan het werk zijn..."

Nu gaat dat niet meer, want met de komst van mobiel internet word je overal gelezen, van de stranden van Hawaï tot op de Zuidpool. Dit bericht is verstuurd vanaf een I-Phone werd sinds een paar maanden terug opeens aan e-mail berichten toegevoegd.

Wat betekent de voortdurende voortstuwing van technologie voor het media- en communicatielandschap? Heel veel. We spreken over een revolutie die niet minder dan de totale democratisering van communicatieproductiemiddelen betreft.

Wie 's ochtends wakker wordt met het idee om een televisiezender te beginnen op het internet, heeft deze zender dezelfde dag voor de thee nog operationeel tegen geen kosten. Dit is de bottom line van 2008: iedereen waar ook ter wereld heeft toegang tot gratis cutting edge communicatietechnologie.

En wat deden we in 2008 met deze cutting edge communicatietechnologie op onze zolderkamers? We bouwden massaal onze eigen social networks. LinkedIn, Facebook, Hyves, het is allemaal alweer passé. NING rules! In de komende maanden zal voor elk mogelijke potentiële community een social network worden gebouwd. Meer waarschijnlijk is 100.

In The War of Social Networks loopt iedereen elkaar voor zijn netwerkje uit te nodigen en zal het net worden overspoeld met social networks met 1 of 2 leden waarvan verder niemand lid wil worden. Net zoals dat eerder met nieuwsbrieven gebeurde, zal in 2009 een enorme shake out plaatsvinden. Mensen zullen zich massaal gaan terugtrekken uit social networks, uitnodigingen voor social networks als SPAM gaan zien en zich beperken tot die social networks die voor de gebruikers volstrekt relevant zijn.

Als de toegang tot technologie en geld geen rol meer speelt bij opzetten van communities, komt het neer op twee andere variabelen: creativiteit tot het bouwen van relevante communities en de kracht om grote groepen mensen te bereiken om deze communities uit te bouwen tot een kritische omvang waarbij tot exploitabele business modellen kan worden gekomen.

Dat heeft grote gevolgen voor de grote mediaspelers. Ik zie partijen als Sanoma Uitgevers, De Telegraaf en ook televisieproducenten in de komende jaren niet meer zelfstandig nieuwe mediaproducten op de markt brengen maar zich ontwikkelen tot investeringsmaatschappijen die zich toeleggen op het opkopen en professionaliseren van mediaproducten die zich in de tot ongekende grootte aanzwellende poel van zolderkamermediahobbyisme dreigen te gaan bewijzen.

En dan is er de recessie. Eerst was ie in Amerika, nu is ie overgewaaid naar Engeland - waar er op dit moment 4000 werklozen per werkdag bijkomen - en wij komen in 2009 aan de beurt. 2009 wordt een verschrikkelijk jaar.

En wat gaan al die werkloze communicatieprofessionals straks doen? Die zoeken samen met hun ww-tje de zoderkamer op waar ze met gratis software social networks gaan bouwen.

En de crisis zal zich voortslepen. En bij elk bedrijf dat ten onder gaat, zal er ruimte komen in de markt. Ruimte voor nieuw leven, ruimte voor nieuwe dingen, ruimte voor nieuwe ideeën, ruimte voor creatieve mediaprofessionals met kloten.

En als in de loop van 2009 de geldkranen weer open gaan, zal daar een nieuwe wereld zijn.

Ik kan niet wachten!

Ik wens iedereen een fantastisch, fenomenaal verschrikkelijk 2009 toe.


Bas Vlugt is hoofdredacteur van Communicatienieuws en oprichter van het Nederlands MediaNetwerk

www.communicatienieuws.nl
www.nederlandsmedianetwerk.nl

Weergaven: 3

Tags: 2.0, Column, NING, bas, bas Vlugt, communicatienieuws, internet, online, social network, social networks, Meer...vlugt

Opmerking

Je moet lid zijn van Nederlands MediaNetwerk om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Nederlands MediaNetwerk

Nieuwsbrief

 


Nieuwsbrief


Meld je aan voor de nieuwsbrief! Iedere donderdag het nieuwste media nieuws, de scherpste communicatie columns en de beste vacatures in jouw inbox

Naam:
Email addres:

 

Bestaande en nieuwe leden krijgen de nieuwsbrief automatisch toegestuurd (opt-out)

Klik hier voor de meest recente nieuwsbrief


 

Stuur ons uw persberichten!

Het Nederlands MediaNetwerk ontvangt graag uw - voor media- en communicatie professionals relevante - persberichten! Stuur ze naar

info@nederlandsmedianieuws.nl

Afzenders van persberichten ontvangen automatisch het wekelijkse online magazine Nederlands MediaNieuws


Columns

Hans Nijenhuis - Alle lezers zijn gelijk, of zijn sommigen toch gelijker dan anderen?

http://api.ning.com/files/rpl8V47-aoqpjtm7n1G*ZJXzN0X-camqn87HUbvoLvKYB2gDi1LhTd31SKMrynG-3JeU94vQWzYO2bEQGR2kKEgoXIIHlC2Y/HansNijenhuis.jpg Twee mailtjes van onze afdeling Lezersmarkt afgelopen week. "Beste Hans, onderstaand het resultaat van de iBook actie van afgelopen vrijdag en zaterdag. Het Familieportret is maar liefst 23.435 keer gedownload. Het boek stond vanaf vrijdag 13:00 op nummer

Lees meer...

Neske Beks - De ideale filmproducent

Mijn halve volwassen leven al zoek ik naar de ideale tafel, de ideale man en de ideale filmproducent. Niet noodzakelijk in die volgorde.

Dus ik dacht: als het neerkomt op het vinden van

Lees meer...

Joost van Liemt - Lach!

Voorspellingen? Nooit in geloofd. Ik geloof niet in veranderingen op 1 januari. Niet als het om roken of afvallen gaat, niet als het om veranderingen in ‘onze’ wereld gaat. Ik geloof wel

Lees meer...

Ria Peerdeman - Ontbijt-op-bed-interview

http://api.ning.com/files/7rqyCq-nZz7KG7hlqLPg-Jtj43hENXRwLuHkpCzg7TPs2ws3RIEnd*HSoz6FWMPGHo1ErwA9rVoPIdX*CMEYoRNGywsL8E8U/RiaPeerdeman.jpg Als hoofd van de redactie hield ik  jonge redacteuren voor: “Je concurreert met het journaal. Een ondernemer neemt niet de tijd om tijdens zijn werk een vakblad te lezen. Dat doet hij/zij ’s avonds. Onze doelgroep kijkt tv

Lees meer...

Ronnie Overgoor - De start-up hype: alleen maar snel cashen?

http://api.ning.com/files/f6NpvqIUpzv*-3uuKYpluaStPqCGSGuBBYJ6CVSBKl2ooGRValE9SEzdKm7-Gq2VfGWI*32r-XqLaIFnts4w9V95RHIPxZHG/RonieOvergoor.jpg Ex Sanoma Digital CEO Joris van Heukelom haalde samen met TEDxNederland man Jim Stolze The Founder Institute naar Nederland. Doel: Startende ondernemers versneld op weg helpen met kennis, maar bovenal met kapitaal.

Ruud Hendriks en

Lees meer...


Badge

Bezig met laden...

© 2012   Gemaakt door Bas Vlugt.

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden