Nederlands MediaNetwerk

Ontmoetingsplaats voor communicatieprofessionals

Door Trix Vertogen. Op dit moment kun je nog net een PR-actie te doen voor de feestdagen. Focus alleen op de ‘snelle media’, zoals dagbladen, huis-aan-huisbladen, radio, live televisieprogramma’s en internet. Tijdschriften en niet-live tv-programma’s laat je buiten beschouwing, want die zijn allang klaar voor de kerst.

Wat precies jouw diensten of producten zijn, doet er niet zoveel toe. Het gaat erom dat je ze leuk kunt ‘verpakken’ voor de media, zodat je een cadeautje hebt voor ze.

Ook in de laatste weken van het jaar zijn redacties bezig om hun pagina’s en programma’s te vullen met interessante, aparte dingen, die de feestdagen aangenamer maken. Natuurlijk kun je doen wat iedereen altijd al doet, maar de media willen ook wel eens wat anders.

Tip 1: Verpak jouw boodschap zo origineel mogelijk

Dagbladen hebben rond de feestdagen speciale kerstbijlagen, maar ze lijken veel op elkaar. Als jij dus een nieuw idee hebt, zijn ze wellicht bereid dat op te pikken omdat ze er zelf dan ook beter uitspringen.

Tip 2: Denk mee met de media

Aan het eind van het jaar is er meer tijd en aandacht voor leuke, positieve dingen, omdat iedereen even verlost wil zijn van de onderwerpen van alledag. Programma’s op radio en televisie krijgen een feestelijk tintje, waar jij op in kunt spelen met jouw boodschap.

Tip 3: Positieve, vrolijke en prettige dingen krijgen meer aandacht in deze tijd

Tip 4: Bedenk dat de volgende onderwerpen het tijdens de feestdagen altijd goed doen en probeer hier op in te spelen:

- Cadeauideeën: alles wat maar een cadeau kan zijn. Dit hoeven niet altijd tastbare zaken te zijn, denk ook eens aan een cursus of iets dergelijks.

- Decoratieve ideeën: betreft alles in en om het huis; ook het huis zelf is een goed onderwerp - makelaars opgelet, er zijn veel mogelijkheden!

- Kostenbesparende ideeën: december is een dure maand, maar kosten besparen willen we altijd. Bedenk eens hoe dit voor jouw product of dienst toepasbaar is.

- Eindejaarsfeesten: alles wat er bij een feest komt kijken, zoals eten, drinken, recepten, kleding, vrienden, locaties, catering, enzovoort.

- Nieuwe start: speel alvast in op de goede voornemens die iedereen straks heeft, zoals afvallen, aan conditie werken, stoppen met verslaving, meer ontspannen, lief zijn voor elkaar/ geen ruzie maken, meer aandacht aan kinderen/vrienden/partner geven enzovoort.

Tip 5: Wees niet bang om op te vallen

Een ludiek idee valt op. Bijvoorbeeld: ‘Bij Sauna X hangen dit jaar met kerst alléén rode badjassen aan de haakjes’. Met het verhaal hierachter kun je alle kanten op. (Bijv. kerstman, bijzondere gast, incognito, nieuw interieur, enzovoort).

Kortom, met een beetje creativiteit is het zeker mogelijk om publiciteit in de pers te krijgen aan het eind van het jaar!

Trix Vertogen is PR- en communicatiestrateeg voor ondernemers, bedrijven in het MKB en (overheids)organisaties. Haar bedrijf heet Newzone communicatie en pr.

www.newzone.nl

Tags: feestdagen, newzone, pr, public relations, trix vertogen, www.newzone.nl

Delen  Twitter

Opmerking

Je moet lid zijn van Nederlands MediaNetwerk om reacties te kunnen toevoegen!

Lid worden van dit Ning-netwerk

Nieuwsbrief

Naam:
Email addres:

Meld je aan voor de nieuwsbrief! Iedere vrijdag ochtend het nieuwste media nieuws, de scherpste communicatie colums en de beste vacatures in jouw inbox. Bestaande en nieuwe leden krijgen de nieuwsbrief automatisch toegestuurd (opt-out). .

Klik hier voor de meest recente nieuwsbrief


Stuur ons uw persberichten!

Het Nederlands MediaNetwerk ontvangt graag uw - voor media- en communicatie professionals relevante - persberichten! Stuur ze naar

info@nederlandsmedianieuws.nl

Afzenders van persberichten ontvangen automatisch het wekelijkse online magazine Nederlands MediaNieuws

Columns

Hieronder staat een overzicht van de meest recente columns. Klik hier voor het complete columnisten overzicht.

Herbert van Hoogdalem: Extreem geweldig - Red Bull

Bas Vlugt: Ruben van der Meer doet Cup-a-Soup voor Itec

Jan Knaap: Trend van het moment: One Day Kyteman!

Jan Dijkgraaf: De commerciële vakbondshond

Peter Luit: Centraal Boekhuis zoekt nieuwe business

Ruud de Langen: Nog een keer uitleg voor John de Mol

Ben van der Burg: The 4 Hour Workweek

Op 27 mei vond in de Philharmonie te Haarlem het Tweede Nederlands MediaNetwerk Event plaats

Bekijk het programma, de deelnemerslijst, de foto's en video's


Badge

Bezig met laden...

© 2010   Gemaakt op Ning door Bas Vlugt.   Een Ning-netwerk oprichten.

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacy  |  Algemene voorwaarden