Nederlands MediaNetwerk

Ontmoetingsplaats voor communicatieprofessionals

De winnaars van de Adwards zijn bekend. Op woensdag 25 november werden de prijzen aan Mathys van Abbe van Mobypicture en Marjolijn Kamphuis van G-Star/DutchCowgirls uitgereikt. De uitreiking vond plaats tijdens Interact, het jaarlijkse congres van het Interactive Advertising Bureau Nederland. Beide winnaars zijn gekozen uit de drie mannelijke en drie vrouwelijke finalisten met de meeste publieksstemmen. Deze award is een erkenning van de meest innovatieve en invloedrijke man en vrouw uit de online mediawereld. De Adwards worden gepresenteerd door Hi-media & AdLINK in samenwerking met het IAB en de Online Marketing Group.

De Adward is een jaarlijkse erkenning voor de man en vrouw die een bovengemiddelde bijdrage hebben geleverd aan de professionalisering van de online media-industrie. De winnaars combineren een eigen visie op het vak met een organisatorische achtergrond, zoals het opbouwen van een digitale bureaugroep. Ook resultaatgerichtheid, bijvoorbeeld aan de hand van campagnes die de meerwaarde van online media onderstrepen, en ondernemerschap zijn criteria waaraan de winnaar moet voldoen.

In 2006 nam AdLINK Media het initiatief voor deze awards. De jury bestaat uit Roderick den Daas (directeur van het IAB), René Zeedijk (managing director Hi-media en AdLINK Media), Rebecca Rijnders (managing director van Emerce), Paul Molenaar (eigenaar en medeoprichter van BNS) en Edwin Basten (algemeen directeur van de Online Media Group). Winnende media mannen en –vrouwen uit voorgaande jaren waren: Stephan Fellinger van onder andere de SpinAwards, Annemiek Verhagen van Tapps, Raymond Spanjer van Hyves en Heleen van Oord van DQ&A.

Marjolijn Kamphuis (27) heeft op haar jonge leeftijd al een flinke staat van dienst binnen de interactieve industrie. Zij behoorde tot de eerste lichting afgestudeerden die zich binnen de studie Communicatie- en Informatiewetenschappen specialiseerde in internet. Ze startte bij Talpa Interactive als webeditor, was vervolgens online marketing manager bij Orange, waar zij met succes de muziekportal orangemusic.com lanceerde. Daarna ging ze naar MTV Networks, waar ze werkte als project manager digital media, om dit jaar de overstap te maken naar G-Star, waar zij als international online manager de gehele online marketingstrategie gaat uitrollen. Daarnaast heeft zij het succesvolle marketingblog DutchCowgirls opgezet, als zusje van DutchCowboys. In 2007 werd zij reeds genomineerd als Online Media vrouw van het jaar, vanwege de virale marketingstunt GiveMeAnEOS.nl, wat haar inderdaad een camera opleverde. Marjolijn is een zeer actief social media-gebruiker en alom aanwezig in de branche.

Mathys van Abbe is een veelvuldig internetondernemer met bedrijven als Mobypicture (mobile), Toading (marketing), Startpix, Spot2be, Faviconz en Trackbackbox. Mobypicture is een van de meest gebruikte fotoprogramma’s op Twitter en wordt ook in de VS op grote schaal gebruikt. Recent sloot hij deals met T-Mobile en Rabobank voor respectievelijk een co-branded site en een aggregatiesite. Hij heeft het bedrijf zonder funding opgebouwd. Mobypicture won dit jaar een Red Herring award, werd tweede bij Vodafone Mobile Clicks en was onderdeel van het concept Film It Yourself, wat een NPOX award won en Lowlands mashups.

Over Hi-media & AdLINK Media
Sinds 1 september 2009 is AdLINK Media, specialist in adverteren op web, mobiel en Net TV, onderdeel van het grootste online advertising netwerk van Europa: Hi-media. Het netwerk van Hi-media omvat een portfolio van websites met ruim 127 miljoen unieke bezoekers per maand. Hi-Media advertising valt onder de Hi-media Group, die tevens uitgever is van een groot aantal toplabels op het internet en Europees marktleider in elektronische microbetalingen. De groep is actief in negen Europese landen, de Verenigde Staten en Brazilië en heeft ruim 500 medewerkers. De Hi-media Group realiseerde een verkoopomzet van 135 miljoen euro in 2008. Sinds de oprichting in 1996 is het bedrijf volledig zelfstandig. De groep staat sinds 2000 genoteerd aan de Euronext Eurolist Paris.

www.hi-media.com
www.adlinkmedia.nl

www.iab.nl
www.omg.nl

Tags: adlink, adward, edwin basten, marjolijn kamphuis, mathys van abbe, media, mobypicture, paul molenaar, rené zeedijk

Opmerking

Je moet lid zijn van Nederlands MediaNetwerk om reacties te kunnen toevoegen!

Join Nederlands MediaNetwerk

Nieuwsbrief

Naam:
Email addres:

Meld je aan voor de nieuwsbrief! Iedere vrijdag ochtend het nieuwste media nieuws, de scherpste communicatie colums en de beste vacatures in jouw inbox. Bestaande en nieuwe leden krijgen de nieuwsbrief automatisch toegestuurd (opt-out). .

Klik hier voor de meest recente nieuwsbrief


Stuur ons uw persberichten!

Het Nederlands MediaNetwerk ontvangt graag uw - voor media- en communicatie professionals relevante - persberichten! Stuur ze naar

info@nederlandsmedianieuws.nl

Afzenders van persberichten ontvangen automatisch het wekelijkse online magazine Nederlands MediaNieuws

Columns

Hieronder staat een overzicht van de meest recente columns. Klik hier voor het complete columnisten overzicht.

Ruud de Langen: MWG Congres - De toekomst van televisie

Jort Kelder: Van Bram tot Nina: Ruzie maken als roeping

Ton Verlind: Jan des Bouvrie is veroordeeld voordat zijn schuld vaststaat

Herbert van Hoogdalem: Extreem geweldig - Red Bull

Bas Vlugt: Ruben van der Meer doet Cup-a-Soup voor Itec

Jan Knaap: Trend van het moment: One Day Kyteman!

Jan Dijkgraaf: De commerciële vakbondshond

Woensdag 24 maart

Derde Nederlands MediaNetwerk Event!

Meer info en aanmelden

Badge

Bezig met laden...

© 2010   Gemaakt op Ning door Bas Vlugt.   Een Ning-netwerk oprichten.

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Privacy  |  Algemene voorwaarden